Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA
22-400 Zamość
Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
BNP Paribas
Dla przelewów z zagranicy:
Numer IBAN konta: PL 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700
Kod SWIFT banku: GOPZPLPW
konto euro: 90160014621021852670000002
KRS: 0000380616
NIP: 922-303-5661
REGON: 060748714
Tel. 609 160 044
październik
19.10. 2013: na jednym z zamojskich osiedli porzucony został szczeniak. Suczka ma ok. 3 miesiące i przebywa pod opieką fundacji - otrzymała imię Tusia.
Tusia w dt
Kaleka Rumba, która znalazła wspaniały dom w Lublinie ma już ortezę i bucik; sprzęt w znacznym stopniu ułatwi suni bieganie i chodzenie. Bardzo dziękujemy Pani Ani - właścicielce Rumby - dzięki Jej staraniom Rumba może w pełni cieszyć się nowym życiem
Fundacja pokryła koszt sprzętu rehabilitacyjnego dla Rumby.
23.10.2013: Horynka – suczka znaleziona przy uzdrowisku w Horyńcu została wysterylizowana na koszt fundacji.
Nowe, jesienne zdjęcia Horynki - suczka wciąż czeka na nowy dom
W ramach projektu „Sieć OFF – Ogólnopolskie Forum Fauna”, w którym uczestniczyli członkowie Fundacji ZEA powstał nie tylko film dokumentalny, ale została również opracowana i wydana przez Fundację Czarna Owca Pana Kota książka „Poza gatunek. Rozmowy o aktywizmie, prawach zwierząt i społeczeństwie”. Jest ona zbiorem kilkudziesięciu wywiadów z osobami prowadzącymi działania na rzecz zwierząt domowych i „hodowlanych”, zaangażowanymi w promocję weganizmu, w działania edukacyjne, prowadzenie schronisk i działalność interwencyjną. Pokazuje codzienność aktywistów i aktywistek prozwierzęcych, problemy z jakimi muszą się mierzyć, przedstawia poglądy oraz idee jakie im przyświecają.
„Poza gatunek. Rozmowy o aktywizmie, prawach zwierząt i społeczeństwie” jest pierwszą publikacją książkową podejmującą temat walki o prawa zwierząt w Polsce i przybliżającą różnorodność ludzi tworzących sektor organizacji prozwierzęcych.
W książce można przeczytać wywiad z p. Martą Pfeifer – wiceprezesem Zarządu Fundacji.
http://www.siec-off.pl/attachments/article/59/CzarnaOwca-KsiazkaOFF-20130826-WWW1.pdf
Zdjęcia amstafki Mojry z domu w Koszalinie
07.10.2013: z okazji Światowego Dnia Zwierząt w ZS nr 3 w Zamościu odbyło się spotkanie z członkami Fundacji ZEA, którego celem było kształtowanie wrażliwości na potrzeby naszych mniejszych braci. Uczniowie tworzyli obrazkowe zasady opieki nad psami i kotami, rozmawiano również o problemie bezdomności.
Dużą radość sprawiło dzieciom spotkanie z czworonożnymi gośćmi - suczką Zulą i kotką Elizabeth. Mamy nadzieje, że takie zajęcia przyczynią się w przyszłości do humanitarnej postawy wobec zwierząt i wykształcą uczucie empatii oraz odpowiedzialności.
Dziękujemy wszystkim za udział w I Internetowym Konkursie Fotograficznym „Psia dola – dbajmy o los zwierząt” – Zamość 2013
organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego we współpracy z Zamojską Fundacją dla Zwierząt i Środowiska ZEA, Galerią „Twierdza” – Zamość, Radą Rodziców MDK, oraz Zarządem Osiedla Kilińskiego w Zamościu
04.10.2013: r. Jury w składzie: Stanisław Orłowski – Przewodniczący, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Marta Pfeifer – Fundacja ZEA i Andrzej Szumowski – MDK postanowiła przyznać w III kategoriach wiekowych równorzędne Nagrody Główne oraz Nagrody Specjalne.
Nagrody Główne otrzymują:
· Adamiec Monika z Zamościa za całość nadesłanych prac,
· Boratyn Karolina ze Żdanowa za zdjęcie –„bez tytułu”
· Hankiewicz Grażyna z Radzynia Podlaskiego za całość prac,
· Skrzeczkowska Paulina z Radzynia Podlaskiego za zestaw zdjęć pt.: „Ukochana Delicja”
· Todys Julia z Orzesza za całość prac.
Nagrody Specjalne Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu otrzymują.
· Bikowska Zuzanna za zdjęcie –„bez tytułu” z Wicka,
· Przepióra Szymon z Siennicy Różanej za zdjęcie - –„bez tytułu”.
Ponadto komisja zakwalifikowała na wystawę pokonkursową prace następujących autorów:
· Ciszewska Anna z Lublina,
· Hanna Dobrowolska z Zarudzia,
· Gowinek Jakub z Zamościa,
· Hanaka Magdalena z Lublina,
· Hensoldt Maja z Wicka,
· Kasprzyk Weronika z Wicka,
· Kasprzyk Wiktoria z Wicka,
· Kuba Martyna z Radzynia Podlaskiego,
· Nadia Pawelczyk z Wicka,
· Pazura Iwona z Zamościa,
· Radelczuk Olga z Siennicy Różanej,
· Ramczykowski Dawid z Wicka,
· Sawicka Agata z Zamościa,
· Osipiuk Karol z Radzynia Podlaskiego,
· Siudyła Natalia z Radzynia Podlaskiego,
· Szczęśniak Aleksandra z Koszalina,
· Wierzbicka Magda z Radzynia Podlaskiego,
· Żołyniak Martyna z Zamościa.
Komisja zwraca uwagę na wysoki poziom nadesłanych prac.
Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za pomoc dzieciom i młodzieży w przygotowaniu prac i nadesłanie ich na w/w konkurs.
Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród książkowych i dyplomów odbędzie się w dniu 9 listopada /sobota/ 2013 r. o godz. 12.00 na otwarciu wystawy pokonkursowej w Galerii Fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu „Na poddaszu”, ul. Kamienna 20.
01.10.2013: po ponad rocznym pobycie w hoteliku do własnego domu w Koszalinie pojechała amstafka Mojra. Długo trwało szukanie domu dla suczki, ale tak to czasami bywa. Pomimo dużego zainteresowania Mojrą żaden z dotychczasowych domów nie spełniał kryteriów adopcji.
Wreszcie się udało! Przed wyjazdem Mojry do Koszalina Państwo opłacili badania suczki, które były wykonane jeszcze w hoteliku, sfinansowali również większą część kwoty za przejazd Mojry do Warszawy, skąd pojechała z nowymi właścicielami do Koszalina.
Fundacja opłaciła koszt szczepienia i odrobaczenia .
Pierwsze informacje z pobytu suni w nowym domu:
Wszystko jest ok, sunia grzeczna, podróż minęła bez ekscesów, troszkę była wystraszona i zestresowana, ale już powoli zaczyna się cieszyć, wraca jej apetyt. Zaliczyła już wizytę u weta, który zalecił oczywiście odchudzenie suni
Państwo chcą postawić głównie na ruch, tzn. bez forsowania, ale spacerki itd.
Sunia bardzo "pilnuje" Państwa, tak jakby bała się, że zostanie sama, denerwuje się kiedy jedno z nich gdzieś wychodzi. Państwo w ten weekend pracują i żeby suni nie stresować postanowili ściągnąć córkę, żeby sunia nie zostawała sama
Poza tym UWIELBIA być głaskana
Mojra jeszcze w hoteliku
Wyjazd do Koszalina
Uratować cały świat? Tego nie możesz.
Możesz uchronić malutki świat.
Świat zwierzaka.
Napełnij miskę!
Bezdomne, porzucone, niechciane liczą
na Wasze wsparcie.
Nie zapominajcie o nich!
List psa do właściciela
Mój panie i władco !
Moje życie trwa około 15 lat. Każda rozłąka z Tobą sprawia mi ogromny ból. Zastanów się zatem, zanim mnie sobie sprawisz. Bądź cierpliwy i daj mi trochę czasu na zrozumienie tego, czego ode mnie oczekujesz i wymagasz. Obudź we mnie zaufanie do Ciebie - jest mi to niezbędne do życia. Nigdy nie gniewaj się na mnie zbyt długo. I nie zamykaj mnie za karę.
Ty masz swoją pracę, przyjaciół i przyjemności - ja mam tylko Ciebie. Porozmawiaj ze mną czasami. Nawet jeśli nie do końca rozumiem Twoje słowa, rozumiem głos, który do mnie mówi. Wiedz, że nigdy nie zapominam jak mnie traktowano. Zanim mnie uderzysz, pomyśl, że moje szczęki z łatwością mogą zmiażdżyć Twoja dłoń, a jednak tego nie robię. Przypomnij sobie, że wielu moich kuzynów oddało życie w obronie swojego pana i jego bliskich. Kiedy zaczniesz mnie łajać za "nieposłuszeństwo", "lenistwo" i "niesforność" podczas ciężkiej pracy, pomyśl, że może ciąży mi nieodpowiednie pożywienie, zbyt długie przebywanie na słońcu, pragnienie lub przemarznięcie w mojej budzie. A może serce moje jest bardzo zmęczone. Ja też muszę czasem odpocząć. Otocz mnie czułą opieką, jeśli zachoruję. Mimo mojego lęku przed lekarzami weterynarii potrafię docenić ich wysiłek w ratowaniu życia, a Ciebie jeszcze bardziej pokocham. Pamiętaj o tym, że wszyscy się postarzejemy i będą nam dokuczać podobne dolegliwości. Dlatego bądź przy mnie w każdej trudnej chwili.
Twój pies
październik 2013